Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. huntík - 12. 9. 2009

Jako už tradičně v zářijových Huntících nás přivítalo lesní divadýlko Na Skalce nad Novým Podlesím u Příbrami. Počasí tentokrát stálo při nás, takže to byla pohoda veliká.

Tentokrát jsme startovní pole uzavírali už v polovině května. Tou dobou už se totiž přihlásilo  13 účinkujících těles - a to aniž bychom rozesílali pozvánky. Jenže v závěru srpna nastal doslova mazec: každou chvíli se někdo ozval s tím, že nemůže. Naštěstí ale bylo dost zájemců dalších, a tak jsme nakonec mohli nabídnou toto složení programu:

Zlomky, Praha - Martin Hejnák, Kralupy n. Vlt. - Quaoar, Praha - Jerry & dcerry, Příbram - Jirka Řehulka, Rosovice - Maděrky, Příbram - Jakub & Katka, Plzeň a Praha - Sekvoj, Praha - Lukešovic rodina, Příbram - Maděra, Příbram - Jana & Zdeněk Hejkrlíkovi, Příbram.

Tradičně jsme rozjeli i divácké hlasování - i s tím, že jsme si vědomi, že nejde o zcela objektivní ukazatel, protože jen málo diváků vidí opravdu celý program. Ale přesto výsledky ankety o oblibě vypovídají. Už poněkolikáté si pomyslnou cenu diváků odnáší příbramská dívčí skupina Maděrky, těsně následována rodinným uskupením Jerry & dcerry, v němž mimo táty hrají dvě dívky, které současně hrají i v Maděrkách. Třetí místo si odnáší pražské duo Quaoar, což jsou sestry Vytiskovy, čtvrté místo patří pořádající dvojici Jana & Zdeněk Hejkrlíkovi a na páté příčce se spolu tísní rosovický písničkář Jirka Řehulka a další příbramské rodinné uskupení Lukešovic rodina.
Kromě hlasů pro hudební tělesa bylo možné zvlášť ohodnotit přímo některého vystupujícího nebo písničku a podobně. Mimořádné ohodnocení tak získal fenomenální kytarista Jakub Kořínek z tria Jakub & Katka, duo Jana & Zdeněk, Jirka Řehulka, ale největší úspěch zaznamenala Danča Lienertová – nejmladší z Maděrek i z tria Jerry a dcerry.

Letošní Huntík se stal i místem křtu nové básnické sbírky našeho konferenciéra Bohouše Prcka Svobody. Jsou to jeho klasické "vjerše" - tedy lehce eroticky laděné ptákoviny, tentokrát ovšem navíc ilustrované Zdeňkem Hejkrlíkem. Událost to byla slavnostní a jaksepatří radostná a veselá.