Jdi na obsah Jdi na menu
 


29- huntík - 20. 2. 2010

Takže znovu po roce na Malé scéně Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami. A jak se potvrzuje, byl to loni dobrý nápad. I tentokrát byl perfektní zvuk (řada kapel si moc chválila), kdo chtěl, mohl pokecat v předsálí, takže nerušil – nu prostě pohoda.

29. huntíku se zúčastnilo celkem 16 hudebních těles. Tentokrát to vypadalo na plzeňskou invazi – nu, posuďte sami (a to ještě plzeňská Fregata na poslední chvíli nemohla):
Mystical Way - Plzeň, Frýda & company – Plzeň, Příležitostně - Plzeň, Jen tak – Plzeň, Hrobeso – Plzeň, Pavel Šilhavý & spol. – Zdice, Zlomky – Praha, Jan Řepka – Praha, Jerry & dcerry – Příbram, X-tet – Jindřichův Hradec, Dostavník Polička, Jirka Řehulka – Rosovice (u pár písniček mu pomohla Danuška Lienrtová), Petr, Otto a já – Příbram, Náhlá změna – Velešín a Pelhřimov, Maděra – Příbram, Jana & Zdeněk Hejkrlíkovi – Příbram.

Část účinkujících se současně přihlásila i do podbrdského oblastního předkola Porty. Na základě verdiktu odborné poroty do oblastního kola v Komárově 13. 3. 2010 postupují: Frýda & company, Dostavník, Zlomky, Pavel Šilhavý & spol., Petr Otto a já, Mystical way, Jerry & dcerry, Jan Řepka a Hrobeso. Jako hosty si do Komárova porota pozvala kapelu Jen tak.

Současně probíhalo i divácké hlasování. Jeho vítězi se stala dvojice Jana & Zdeněk Hejkrlíkovi, druzí skončili Jen tak a třetí Frýda & company.

Tenhle Huntík měl jednu zvláštnost: na scéně se postupně vystřídalo pět kapel, které měly v obsazení dobro. Tolik dobráků pohromadě na festivalu, který rozhodně není bluegrassový, to je malý zázrak.

A na závěr: dovolím si citovat Cimburu (Karla Vidímského), který je v téhle muzice dostatečným znalcem, jsa organizátorem např. Notování pod Vyšehradem a různých hraní po pražských klubech. Ten totiž prohlásil, že tohle byl hudebně nejlepší Huntík.